x

Lai nodrošinātu web lapas satura kvalitāti un apkopotu apmeklētāju statistiku, Izdevniecības Rīgas Viļņi mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Vairāk par sīkdatnēm lasiet ŠEIT. Vai Jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai?

✘ Nepiekrītu ✔ Piekrītu

— Jaunumi —

 

Noslēdzies Vidzemes Augstskolas projekts

“Masu mediju iesaiste trešo valstu pilsoņu integrēšanā Latvijā”

2018. gada izskaņā ir noslēdzies Vidzemes Augstskolas pētnieku īstenotais projekts, kura laikā augstskolas pētnieki aktualizēja jautājumus par mediju darbu saistībā ar migrācijas un integrācijas jautājumiem. Projekta laikā tika veikta esošās situācijas izpēte, organizētas žurnālistu un redaktoru apmācības, kā arī izstrādātas redakcionālās vadlīnijas un formulēti ētikas principi darbā ar trešo valstu pilsoņiem un citām atstumtības riskam pakļautajām cilvēku grupām.

Projekta izstrādes sākumā augstskolas pētnieki un studenti veica intervijas ar mediju pārstāvjiem, lai izzinātu esošo situāciju mediju darbā ar migrācijas tēmām un ētikas principu formulēšanu un īstenošanu. Uz iegūto secinājumu pamata tika veidota mediju pārstāvju tālākizglītības programma. Tajā tika skarts plašs tēmu loks – tai skaitā par migrācijas procesiem, mediju ētiku, žurnālistikas tehnikām, sociālo mediju lietojumu žurnālistikā, informācijas pārbaudi un melu dekonstrukciju, kā arī dažādu sociālo un etnisko grupu atspoguļošanas jautājumiem. Apmācību programmu pabeidza vairāk nekā 40 žurnālistu un redaktoru, kas pārstāv gan nacionāla līmeņa, gan reģionālos medijus. Projekta laikā mediju darbinieki devās arī uz Vāciju, kur raidsabiedrības “Deutsche Welle” paspārnē esošajā “DW Akademie” apguva papildu zināšanas par aktualitātēm mediju jomā, migrācijas atspoguļojumu, mediju ētikas jautājumiem un naida runas problemātiku sociālajos medijos.

“Būtisks projekta elements bija pētnieku dialoga veidošana ar mediju pārstāvjiem. Tas mums palīdzēja gan saprast esošo situāciju, gan arī identificēt jomas un tēmas, kurās varam medijiem palīdzēt,” saka Vidzemes Augstskolas docente Agnese Dāvidsone. “Viens no projekta uzdevumiem bija redakcionālo vadlīniju un ētikas principu izstrāde, bet to izdarīt ir iespējams tikai ciešā sadarbībā ar pašiem medijiem.”

Redakcionālās vadlīnijas un ētikas principi tika formulēti diskusijās ar projekta partneriem – izdevniecības “Rīgas viļņi”, televīzijas “Rīga TV24”, Latvijas Televīzijas, reģionālā laikraksta “Druva”, aģentūras LETA un Latvijas reģionu televīzijas “Re:TV pārstāvjiem. Dokumenta gala versija tika izstrādāta kopā ar pētniekiem no Rīgas Stradiņa universitātes. Ar vadlīnijā un ētikas principiem ir iespējams iepazīties šeit: http://va.lv/sites/default/files/Etikas_kodekss.pdf

Projekta turpinājumā šo mediju organizāciju pārstāvji veidoja žurnālistikas materiālus par migrāciju, bēgļiem un patvēruma meklētājiem un trešo valstu pilsoņu integrēšanu Latvijā. Kopumā tika radīts 31 žurnālistikas materiāls. Projekta partneru izstrādātais saturs apskatāms šeit: http://va.lv/lv/projekta-masu-mediju-iesaiste-treso-valstu-pilsonu-integresana-latvija-partneru-izstradatais-saturs

Projekts “Masu mediju iesaiste trešo valstu pilsoņu integrēšanā Latvijā” tika finansēts no Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda un Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta īstenošana laiks bija no 2017. gada 1. augusta līdz 2018. gada 31. decembrim.

Publicēts: 14.01.2019.