x

Lai nodrošinātu web lapas satura kvalitāti un apkopotu apmeklētāju statistiku, Izdevniecības Rīgas Viļņi mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Vairāk par sīkdatnēm lasiet ŠEIT. Vai Jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai?

✘ Nepiekrītu ✔ Piekrītu

— Jaunumi —

Latvijas sieviešu līderu tops žurnālā ''Pastaiga''

Žurnāla “Pastaiga” septembra numurā publicēts Latvijas sieviešu līderu tops, kas veidots, apkopojot divdesmit pagājušā gada līderu topā minēto dažādu nozaru profesionāļu viedokļus un komentārus. Topā kopumā minētas 127 sievietes līderes.

Jau daudzus gadus žurnāls “Pastaiga” septembra numurā publicē kādu īpašu topu. Šogad žurnāla komanda ir sagatavojusi Latvijas sieviešu līderu topu, aicinot ekspertiem meklēt līderes ne tikai politikā vai biznesā, bet pēc iespējas plašākā spektrā. “Kad pagājušajā gadā veidojām Latvijas līderu topu un sarakstos bija salīdzinoši maz sieviešu, mums pārmeta, ka esam patriarhāli. Izlēmām, ka šogad izcelsim tieši Latvijas varošās, darošās, īpašās, gudrās, talantīgās, citus iedvesmojošās sievietes... Tās, kuras ir nevis viendienīgi atpazīstamas, bet patiešām ietekmē notiekošo,” saka žurnāla “Pastaiga” galvenā redaktore Inita Saulīte-Zandere.

Par ekspertiem tika pieaicinātas pērn līderu topā minētās sievietes un vīrieši no dažnedažādām sfērām: finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kiberdrošības eksperte Ieva Ilvesa, SEB Bankas vadītāja Ieva Tetere, Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, arhitekte Zaiga Gaile, Izdevniecības Rīgas viļņi valdes priekšsēdētāja Aija Šmidre, uzņēmēja, kim? laikmetīgā mākslas centra dibinātāja Zane Čulkstēna, operdziedātāja Inese Galante, uzņēmēja Anna Andersone, Baltijas Modes federācijas prezidente Jeļena Strahova, kinofestivāla Baltijas pērle direktore Marina Ļipčenko, uzņēmējs Normunds Bergs, kardiologs, LU profesors Andrejs Ērglis, aktieris Gundars Āboliņš, dzejnieks Kārlis Vērdiņš, matemātiķis, LU profesors Andris Ambainis, uzņēmējs Aleksandrs Oskins, uzņēmējs Ernests Štāls, dizainers, LMA profesors Holgers Elers, Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis.

Eksperti kopumā nosaukuši 127 spilgtas Latvijas personības. Visbiežāk minētās ir eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, operdziedātāja Elīna Garanča, tenisiste Aļona Ostapenko, arhitekte Zaiga Gaile, uzņēmēja Lotte Tisenkopfa-Iltnere. Vairākkārt minētas arī AS RB Rail valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa, žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele, uzņēmēja, Inforgr.am līdzdibinātāja Alise Semjonova, Cēsu Jaunās sākumskolas direktore un skolotāja Dana Narvaiša, uzņēmēja, “kim?” Laikmetīgās mākslas centra dibinātāja Zane Čulkstēna, “Izdevniecības Rīgas Viļņi” valdes priekšsēdētāja Aija Simsone, analītiskā žurnāliste Inga Spriņģe, rakstniece Inese Zandere u.c.

“Rezultāts sanāca, mūsuprāt, neprātīgi interesants, jo atklājām arī nedzirdētus, plašākai sabiedrībai maz zināmus vārdus, bet tiešām pārsteidzošas, darošas, varošas, talantīgas, spēcīgas personības,” komentē žurnāla “Pastaiga” galvenā redaktore Inita Saulīte-Zandere. “Ar divām brīnišķīgām uzņēmējām no topā pieminētajām parunājāmies vairāk. Zane Čulkstēna ieguvusi trīs labas augstākās izglītības, nopietni darbojusies reklāmas nozarē, pirms astoņiem gadiem, par spīti pavisam nelabvēlīgiem apstākļiem, izveidoja kim? Laikmetīgās mākslas centru un šobrīd ir arī zīmolu konsultācijas uzņēmuma ERDA un sociālo mediju rekrutēšanas uzņēmuma UpMatched īpašniece. Alise Semjonova, kuru žurnāls Forbes šogad iekļāvis jauno un daudzsološo uzņēmēju sarakstā 30 under 30, ir viena no jaunuzņēmuma Infogr.am izveidotājām. Trīs miljoni klientu no 170 valstīm, Latvijas Nacionālā dizaina balva, apvienošanās ar starptautisku gigantu – bet tas, protams, nav viss. Alise deg par tehnoloģijām, tic digitālajai nākotnei un mēģina darīt visu, lai ar digitālajiem instrumentiem saprastos un justos ērti dažādu nozaru un vecumu sievietes. Tik iedvesmojoši stāsti!”

Žurnāla ''Pastaiga'' septembra numurs būs pārdošanā no 18. augusta līdz 19.septembrim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Publicēts: 17.08.2017.