x

Lai nodrošinātu web lapas satura kvalitāti un apkopotu apmeklētāju statistiku, Izdevniecības Rīgas Viļņi mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Vairāk par sīkdatnēm lasiet ŠEIT. Vai Jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai?

✘ Nepiekrītu ✔ Piekrītu

— Jaunumi —

 

Jaunums! Grāmata ''Viss nav vienkārši, viss ir ļoti vienkārši''

‘’Tagad jūs pavisam noteikti uzzināsiet vēl vairāk par cilvēku, ko jau pazināt. Varbūt ne personīgi, tikai neklātienē, bet tik un tā ir ļoti niecīga varbūtība, ka aizvadīto 30–35 gadu laikā Pētera Šmidres profesionālo un pilsonisko aktivitāšu viesulis jums varēja palidot garām neskarot.
Par daudziem citiem mūsu veiksmīgajiem un sasniegumiem apveltītajiem laikabiedriem mēdzam teikt – cilvēks īstajā laikā un vietā, vai pat vēl trakāk ar papildu niansi... viņš g a - d ī - j ā s pareizajā brīdī pareizajā vietā.
Gribu īpaši uzsvērt, ka tas nav par Pēteri. Viena no viņa lielākajām apdāvinātības izpausmēm ir spēja pašam radīt vienīgo pareizo vietu, kur jākoncentrē spēks un enerģija, un izvēlēties pareizo brīdi, kad to darīt.
Viņš neiet pret straumi, un viņš nepeld pa straumi. Viņš ar savu kreatīvi analītisko inženiera prātu, ņemot palīgā mākslinieciskos talantus, intuīciju un sportisku azartu, rada pats savu straumi. Tad metas tajā iekšā, ar prieku un aizrautību, vedot līdzi komandu, un drīz vairs nevar skaidri saprast... tās ir ūdens vai tīra adrenalīna šļakatas... Kā jau lasījāt uz šīs grāmatas vāka, viss ir ļoti vienkārši.
Tikpat vienkārši, kā radīt bestselleru literatūrā, ģeniālu mākslas darbu vai populāru hitu mūzikā. Visiem censoņiem ir vieni un tie paši burti, tās pašas otas un krāsas, visiem ir sešas stīgas. Simti un tūkstoši ņemas, pūlas, neguļ naktis, sabendē aknas, bet izdodas tikai dažiem, apveltītajiem ar īpašo dzirksti. Pēteris ir viens no viņiem.
Laikam nosaukt šo grāmatu par autobiogrāfiju klasiskajā izpratnē nevarēsim. Tāpat arī pretēji Latvijas jauno laiku dusmīgās grāmatniecības modei šajā grāmatā neatradīsim skandalozu shēmu atklājumus vai slikto laikabiedru atmaskojumu.
Šī ir grāmata par laiku. Par apskaužami sakarīgi izmantotu laiku!
Šī ir grāmata par stihijām, šī ir grāmata par saknēm, šī ir grāmata par talantiem, par prāta īpašām izpausmēm, par pieredzi, ko katrs no mums var pamēģināt izmantot, lai pats sakārtotu savas domas un atmiņas.’’

Ainis Saulītis,
Izdevniecības Rīgas Viļņi galvenais redaktor
s

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Publicēts: 09.04.2018.