x

Lai nodrošinātu web lapas satura kvalitāti un apkopotu apmeklētāju statistiku, Izdevniecības Rīgas Viļņi mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Vairāk par sīkdatnēm lasiet ŠEIT. Vai Jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai?

✘ Nepiekrītu ✔ Piekrītu

— Ieskābē —

Ieskābē!

100 gramos skābētu kāpostu ir vairāk C vitamīna nekā citronā, tajos ir daudz šķiedrvielu un ūdens (gandrīz 90 %), un tikai 17 kilokalorijas. Skābētu kāpostu sulā ir vielas, kas kavē vēža šūnu veidošanos, mūsu senči intuitīvi to zināja jau sen, tāpēc vieni no iecienītākajiem ziemas salātiem bija skābēti kāposti ar eļļu. Latgalē gavēnis garšo tieši tā – skābēti kāposti, kapāts sīpols un lineļļa… Ja nav vaļas un vajadzības pēc mucas skābo kāpostu, vari izmēģināt ieskābēt jeb fermentēt, kā tagad moderni dēvēt šo procesu, vienu trīslitru burku.
Paša taisīts vienmēr garšos labāk, ja nu vienīgi no omes vēl ir, ko pamācīties.

Šajā speciālizlaidumā esam apkopojuši labākās rudens konservu receptes – burciņu zupām, kuras visu ziemu izmantot ne tikai silta ēdiena, bet arī salātu un piedevu pagatavošanai. Jo viena lieta ir to visu salikt burciņā, otra – prasmīgi izmantot, līdzīgi universālajam karavīram, kurš no cirvja kāta prata izvārīt zupu katrai gaumei un dvēseles stāvoklim.
Mēs esam pārliecināti, ka tev izdosies!

Žurnāla 100 labi padomi galvenā redaktore
Signe Šēnfelde

Pērc speciālizlaidumu visās lielākajos preses tirdzniecības vietās jau šodien!