x

Lai nodrošinātu web lapas satura kvalitāti un apkopotu apmeklētāju statistiku, Izdevniecības Rīgas Viļņi mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Vairāk par sīkdatnēm lasiet ŠEIT. Vai Jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai?

✘ Nepiekrītu ✔ Piekrītu

— Speciālizlaidums "Idejas Mājai" —

Nekur nav tik labi kā mājās

Kas tas ir – māju sajūta? Mums māju sajūta nozīmē drošības, piederības, siltuma un skaistuma radīto emociju gammu. Arī iespēju brīvi un radoši izpausties, justies labi kopā ar saviem mīļajiem. Aptaujājot jomas profesionāļus – arhitektus un interjera dizainerus –, dzirdējām daudz pārsteidzošu atklāsmju. Vieni teica, ka mājās mīt viņu enerģija un domas, tās ir patvērums no pasaules haosa, vieta, kur gribas atgriezties, kur kāds gaida. Mājīgumu rada personīgās lietas, augi, uguns un pašu gatavots ēdiens. Citi apgalvoja, ka vislabāk mājas sajūtu raksturo draugi, kuri atnāk ciemos un aizkavējas ilgāk nekā domāts. Vai arī māju sajūta ir tad, kad jūties absolūti dabiski vidē, kurā esi – neatkarīgi no telpas funkcijas. Māju sajūta ir viens no jēdzieniem, kura burvība nav izsakāma vārdos, līdzīgi kā laime, mīlestība, prieks.

2022. gada žurnāla 100 labi padomi speciālizlaidumu Idejas Mājai veidojām laikā, kad vēl nebijām sastapušies ar prātam grūti aptveramo realitāti – karu Ukrainā. Redzot, kā vienā mirklī gruvešos pārvēršas turieniešu sūri grūti celtās mīļās mājas, ar prieku un izdomu iekārtotais katra cilvēka drošais patvērums, cik zibenīgi aktualitāti zaudē interjera modes tendences, guļamistabas vai vannasistabas izmērs, jo nu svarīgākais ir sienu biezums un piekļuve dzeramajam ūdenim, ka vienīgais mājas tekstiliju parametrs tagad ir siltums, bet vērtīgākais – reiz miera laikos iegādātā mugursoma mājdzīvniekam un mobilā tālruņa lādētājakumulators, viss šeit rakstītais, šķiet, zaudē jēgu.

Tomēr – nē! Lai šis žurnāls ir atgādinājums tam, ka nekas šajā pasaulē nav pašsaprotams un nepienākas tāpat vien, un lai lietu patieso vērtību nevajadzētu apzināties tikai tad, kad to vairs nav!

Šajā numurā

2022. gada interjera dizaina tendences

Attapīgi risinājumi nelielas telpas apdzīvošanai

Rīdzinieku dārzs ar baseinu un skujeņu formām

2022. gada interjera dizaina tendences

Svarīgākais, kas jāzina par fasādes atjaunošanu

Kā ielikt soliņu ainavā? Idejas dārza labiekārtošanai

Īsi par to, kā funkcionē modulārā mēbeļu sistēma

Gabions. Kas tas tāds un kur tādu tavā dārzā likt?

Mini siltumnīca. Piemērota pat lielpilsētai

Laiks virtuvei? Instrukcija nopietniem un mazāk nopietniem remontētājiem

Žurnāls pieejams no 16. marta visās preses tirdzniecības vietās vai zurnali.lv