— 100 labi padomi speciālizlaidums Sievietes veselība —

100 labi padomi speciālizlaidums - Sievetes veselība 40Plus

100 labi padomi speciālizlaidums

Sievetes veselība

Šāds virsraksts likts vienam rakstam šajā izdevumā, kas veltīts sievietes veselībai pēc 40. Rakstā runa ir par ēteriskās eļļas pilieniem, ar kuriem var gan telpas iesmaržināt, gan bezmiegu vai nogurumu samazināt, koncentrēšanās spējas un atmiņu uzlabot. Tikai, lai eļļa tevi tiešām dziedinātu, ir jāatrod tā īstā, tev visnoderīgākā.

Man šķiet, tas arī jebkuras sievietes dzīvē ir vissvarīgākais – atrast tieši sev piemērotākās fiziskās aktivitātes (un to daudzveidība ir tik liela, kā varēsi pārliecināties, lasot šo speciālizdevumu), atrast pašai savus prieka avotus (kāpēc tieši savus, tev palīdzēs labāk saprast gerontoloģijas profesora Jāņa Zaļkalna atziņas) un konstatēt arī tās veselības likstas, kas tavu organismu apdraud vistiešāk. Jo ne jau zināšanas par draudzeņu izslimotajām kaitēm, klupieniem un pārdzīvojumiem vai viņu izvēlētās sporta nodarbības būs tās, kas sakārtos tavu dzīvi un veselību, un attiecības. Nē, mīļā, jāizvēlas un jādara tev pašai.

Arī pēc šķiršanās, kuras, kā zinām, nemaz tik reti negadās, kad sievietei jau pienākuši brieduma gadi, ir jāspēj pašai piecelties. Protams, būs jāiziet cauri visām sērošanas fāzēm, tas varbūt prasīs pusgadu vai pat gadu no tavas dzīves, bet pēc tam jau ir jāsāk raudzīties uz citām attiecībām ar dzīvi. Kā rakstā saka pieredzējusī psihoterapeite Aina Poiša, palīdz pievēršanās tam, ko sieviete savā dzīvē nedrīkst atstāt novārtā.

Šajā izdevumā arī plaši aplūkojam imunitātes tēmu, un man interesantas šķita funkcionālās medicīnas speciālistes Anitas Ozolas atziņas, ka par savu imūnsistēmu ir jārūpējas 365 dienas gadā, nevis tikai rudenī un ziemā un ka nav vienas receptes vai brīnumzāles stiprai imunitātei, jo – kas vienam palīdz, otram neder. Tātad pašai jāatrod tie divi burvju pilieni, kas būs visnoderīgākie tavas imunitātes stiprināšanai un spējai pretoties arī dzīves negācijām.

Lai izdodas,
redaktore Anda Hailova


Lasīt  žurnālu internetā